آیا به باتری گریپ نیاز دارید!؟

مشخصات فیلم آموزشی:

موضوع: دلایل استفاده از باتری گریپ

مدت زمان: ۰۴:۴۰ دقیقه

حجم: ۳۹ مگابایت

مجری: مسیح ابراهیمی

گریپ باتری چیست و چرا از آن استفاده کنیم؟

یکی از لوازم جانبی که برای DSLR ها وجود دارد، گریپ باتری است که معمولا نادیده گرفته می‌شود. گریپ باتری به راحتی و با دست به محفظه باتری در داخل بدنه دوربین متصل می‌شود و می‌تواند کاربردهای شگفت انگیزی را برای شما به ارمغان بیاورد.

۱- بهبود قابلیت کاربری دوربین

گریپ باتری باعث می‌شود که راحت‌تر بتوانیم دوربین را به صورت عمودی نگه داریم و هنگام استفاده از یک لنز بزرگتر، تعادل بهتری را داشته باشیم. این قابلیت، برای افرادی که دارای دست‌های بزرگ هستند و از کار با دوربین های کوچک بدون آینه بیزارند، بسیار خوب است. نوع طراحی گریپ باتری به گونه ای است که امکان دسترسی آسان به کنترل دیافراگم و سرعت شاتر و همچنین دکمه‌های خاص را در حالت عمودی فراهم می‌کند.

۲- افزایش طول عمر باتری

همانطور که از نام آن پیداست، مزیت اصلی گریپ باتری این است که عمر باتری دوربین را افزایش می‌دهد. اکثر گریپ‌ها می‌توانند دو باتری را به طور همزمان نگه دارند و همان طور که انتظار می‌رود، فضای ذخیره سازی باتری و عمر آن دو برابر می‍شود! به ویژه هنگامی که عکاسی چندین ساعت طول بکشد، می‌تواند به طرز باور نکردنی مفید باشد و نیازی نیست اصلا نگران تمام شدن باتری باشید.

۳- کاهش لرزش دست درعکاسی

از آنجایی که گریپ باتری برای بهبود وضعیت نگه داشتن دوربین طراحی شده است، گرفتن یک گریپ می‌تواند باعث ثابت ماندن دست شما و کاهش لرزش در حین عکاسی شود. هنگامی که دستان شما در موقعیت‌های راحت و طبیعی قرار می‌گیرند، تصاویر گرفته شده، شفاف‌تر و واضح‌تر خواهند بود.

۴- آسان کردن تعویض باتری

گریپ باتری ، به منظور افزایش عمر باتری دوربین شما طراحی شده است. با این حال، اگر در وضعیتی قرار داشته باشید که نیاز به تعویض باتری تازه دارید، داشتن گریپ می‌تواند سودمند باشد، مخصوصا هنگامی که دوربین به سه پایه متصل باشد. گریپ امک